| Condition | New/Unworn |
| Edition | Limited Edition |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 43mm |
| Case Thickness | 13.7mm |
| Lug to Lug | 49.07mm |
| Case Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Dial Color | Grey |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Bi-Directional Rotating |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 30m/3atm/99ft |
| Case Back | Transparent |
| Band Material | Alligator/Crocodile Leather |
| Color/Finish | Black |
| Clasp | Push Button Deployant Buckle |
| Lug Width | 22mm |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| Complications | Chronograph |
| COSC Certified | Yes |
Breitling Navitimer B01 Chronograph 43mm UB01384A1B1P1
$165.00
1000 in stock
... people are viewing this right now
SKU: dlz1778021363106
Tags: breitling, breitling-navitimer
Be the first to review “Breitling Navitimer B01 Chronograph 43mm UB01384A1B1P1” Cancel reply
Related products
Sale!















Reviews
There are no reviews yet.